Tartu Hansalaat on avatud laupäeval, 7.07.2018, kell 10:00-20:00 ja pühapäeval, 8.07.2018, kell 10:00-16:00

Tartusse tuleb laadale üle 400 kaupleja, kes on valmistanud  rikkalikus valikus omapäraseid käsitöö tooteid erinevatest materjalidest: puidust, õlest, vahast, luust, kivist, metallist, klaasist, savist, villast, linasest, siidist jne. Kauplejaid on Eesti kõikidest maakondadest ja lisaks Lätist, Leedust,  Ukrainast ja Venemaalt.

Kaubahoovi  pargis, Uueturu pargis, Raekoja platsil ja Küüni alguses on võimalus osta käsitööd. Uueturu pargis on lisaks esindatud sepised, punutised ja roigasmööbel. Silmailu nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks pakuvad kunstnikud, kes seal müüvad oma maale.

Toidutänav Poe tänaval pakub igale maitsele hõrgutavaid roogi. Esindatud on Eesti talupoja- ja kaasaegne köök, samuti Setu köök.  Proovida saab angerja-herne-koha suppi, suuliimi, sütel küpsetatud  liha, erinevaid  roogi kalast, grilljuustu  ja  erinevaid  woki-roogi.  Maiustuseks saab valida öko suhkruvatti, röstitud mandleid, ahjusooje pagaritooteid ja rulljäätist. Kojuviimiseks pakutakse suures valikus suitsutatud ja vinnutatud kala, ulukite lihast valmistatud vorste, sinki, kitsejuustu, käsitöö leibu, karaskeid ka kodus valmistatud õlut ja kalja.

Talurahvaturult (Küüni tn algus, Kesklinna kaubanduskeskuse vastas ) saab osta kodumaist värsket mett ja meetooteid, värskelt hapendatud kurki, maasikaid, tomateid, hernekaunu, mahepõllumajanduse tooteid, taime ja marjateesid ja ürte, astelpajutooteid ja talukosmeetikat.

Laste mänguväljaku ümbruses saavad lapsed mängida, hüpata, sõita poniga ja elektriautodega.

 

Kasuta mugavat otsingusüsteemi huvipakkuva kaupleja leidmiseks laadal. Otsingusüsteem asub SIIN!

Tartu Hansalaada ala kaart

 Hansalaada kauplemisreeglid leiad SIIT

Hansalaada kontaktid:

Malle Blumenau – laadapealik
telefon:+372 73601191 e-post Malle.Blumenau@raad.tartu.ee

Viivi Maremäe  – Mänguväljak ja Kaubahoovi park
telefon: +372 736 1139  e-post: Viivi.Maremae @raad.tartu.ee

Maigi Külvik – suur Hansatelk, Küüni tänava lõik, Poe tänavast kuni Raekoja platsini
telefon: +372 736 1192 e-post: Maigi.Kulvik@raad.tartu.ee

Tiina Konsen  – Raekoja plats
telefon: +372 5305 9698 e-post: Tiina.Konsen@raad.tartu.ee

Ade Välja – Küüni tänav  ja Uueturu park
telefon: +372 5656 2965  e-post: adevaelja@gmail.com