Tartu Hansapäevadel visatakse heategevuse nimel pallid Emajõkke

12. juulil kell 16 toimub Tartu Hansapäevade raames Kaarsillal heategevuslik palliralli, kui Emajõkke visatakse tuhandeid värvilisi plastikpalle, mis ujuvad voolu abil mööda jõge umbes sada meetrit asuvasse finišisse. Esimestena finišisse jõudnud pallide omanikke ootavad auhinnad.

Palliralli idee pärineb üle maailma populaarsemaks muutuvast Pardirallist. Sel suvel korraldatakse pallirallit juba viiendat korda ning seekord Tartu Hanspäevade raames ning tänavuse ralliga toetatakse Tartu Era tänava Noortekodu.

Palliralli projektijuhi Triinu Epleri sõnul valitakse toetuse saajaks Tartuga seotud organistatsioon. “Sel aastal  toetame Tartu Era tänava Noortekodu, kellel endil napib võimalusi laste arengu toetamiseks.” Tartu Hansapäevade jaoks on oluline, festival oleks ühiskondlikult aktiivne ning räägiks kaasa ka sotsiaalsete teemadel. “Me oleme väga rõõmsad, et Palliralli toimub just Hansapäevade ajal, lisades seekordsetele “Juubeldavatele Hansapäevadele” veelgi rohkem vaatemängulisust, tehes sealjuures väga konkreetselt heateo ka Tartu Era tänava Noortekodule,” sõnas Tartu Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Tartu Hansapäevad toimuvad 11. ja 12. juulil Tartus ning kannavad sel aastal nime “Juubeldavad Hansapäevad”. Selleks nädalavahetuseks muutub Tartu kesklinn keskaegse hõnguga alaks, kus saab nautida kohalikust toorainest tehtud toitu, õppida uusi oskuseid erinevates töötubades, külastada lõpmatult kõlavaid kontserte ning veeta nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega.

Palliralli pallid lähevad müüki alates 1. maist Tasku infoletis ning ühe palli hind on 2€. Palliralli korraldavad Lions Club Tartu Tamme koostöös Tartu Hansapäevade ja Tartu Linnavalitsusega.