11. ja 12. juulil toimuvad Tartu Hansapäevad kannavad sel aastal nimetust „Juubeldavad hansapäevad” ning toovad suvisel nädalavahetusel Tartusse esinema mitmed armastatud artistid ja palju huvitavaid ajaveetmisvõimalusi.

Juubeldavatel hansapäevadel on avatud paljud teemalinnad, kus tegevusi jätkub kõikidele hansapäevalistele. Üle mitme aasta on end avanud Jõelinn, kus A. Le Coqi Jõelaval esinevad näiteks Lenna, Mari Kalkun ja Lõõtsavägilased. „Jõelava äärde seavad end üles mitmed käsitöö õpitoad ning populaarne Posijate telk, kus saavad ravitud ka kõige kummalisemad tervisehädad. Lisaks ei puudu Jõelinnast korralik saun,” lubas Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Starmani Toomelaval esinevad teiste seas Weekend Guitar Trio ja Draamateatri kitarristid, Jarek Kasar ning Liisi Koiksoni ja Vaikne Esmaspäev ja õhtuti linastuvad armastatud uuemad eesti mängufilmid. „Korraldasime maikuus Hansapäevade Facebooki lehel hääletuse ning kõige rohkem poolthääli saanud filmid on nüüd meie kavas,” selgitas Tepomees.

Toomemäele on end üles seadnud ka Lastelinn, kus Balbiino Lastelaval esinevad mitmed kooslused, teiste seas Hanna-Liina Võsa trio, Nele-Liis Vaiksoo ja Olav Ehala ning Laulukaruselli tänavune võitja Märten Männiste ja perebänd. Lastelinnas on end üles seadnud mitmed õpitoad ka pisematele hansapäevalistele, näiteks saavad lapsed harjutada oma lemmikraamatu ette lugemist lugemiskoertele. Lastelinna naabruses saavad väikesed ja suured teadlased oma teadmised Teaduslinnas proovile panna.

Pirogovi platsil saavad hansapäevalised kõhtu täita Maitseelamuste linnas, kus pakutakse kohalikust toorainest tehtud kvaliteetset toitu. „Loomulikult ei puudu Hansapäevadelt rikkalik Hansalaat, kus sel aastal kaupleb rekordarv kaupmehi,” lubab Tepomees. Tasku ümbruses seab end üles Raualinn, kus toimuvad amatöör-rammumeeste karikasari, lisaks saab tutvuda sõjatehnikaga ning põnevate eksponaatidega Eesti Velomuuseumi kogust.

XX Tartu hansapäevad lõpetab suurejooneline sünnipäevale pühendatud galakontsert A. Le Coqi Jõelaval, kus astuvad üles Tartust pärit muusikud Arno Tamm, Hannaliisa Uusmaa, Mari Kalkun, Laura Remmel ja Jarek Kasar, keda saadab noorteorkester Reaalmažoor. „See kontsert saab olema ainulaadne ja erakordne just selles mõttes, et kokku saavad eriilmelised artistid ja sümfooniaorkester,” sõnas Tepomees.

15. juunist on avatud Tartu raekoja platsil “Heade soovide puu”. „Sellele puule saavad tartlased riputada oma head soovid Tartule, sõpradele, perele või hoopis iseendale,” selgitasTepomees. Soovide kirjutamiseks sobilikud sedelid on leitavad kõikidest Hansakohvikutest Tartu kesklinnas.

Juubeldavad Hansapäevad toimuvad 11. ja 12. juulil Tartus. Lisainfo www.hansapaevad.ee