Täna algavad Juubeldavad Hansapäevad!

Tänasest vallutab Tartu kesklinna hoogne hansamöll ning Tartu hakkab juubeldama, sest tähistatakse Tartu Hansapäevade 20. sünnipäeva.

„Hansapäevadel on sellel aastal viis lava ning veel rohkem teemalinnasid. Lisaks juba tuttavatele Raualinnale, Teaduslinnale, Lastelinnale, avame sel aastal ka Jõelinna ja Maitseelamuste linna,” selgitab Juubeldavate Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees. Hansapäevade avarongkäik algab kell 11:30 Tasku juurest ning Juubeldavad Hansapäevad avatakse kell 12 Tartu Raekoja platsil.

Balbiino Lastelaval esinevad täna Hanna-Liina Võsa, Lõõtsapoisid Moostest ning Fa-Dieesi lastestuudio, lisaks toimuvad Lastelinnas paljud lastele meelepärased tegevused. „Lastelinnas saavad Hansapäevade väikesed külalised mõnusasti oma aega veeta- saab koertele raamatuid ette lugeda, erinevaid mänge mängida ning joonistada,” lubab Lastelinna pealik Liina Järvpõld. Lastelinna lähedal avab end ka „Ranna rantšo”, kus saab tutvust teha erinevate loomadega.

Teaduslinnas, mis on jaotanud ennast Toomkiriku varemete ning Tartu Tähetorni juurde, avatakse Tähetorni hoovis Arvamuskohvik. Teaduslinnas saab vastused ka keerukamatele küsimustele ning linnas käib ringi Hull Teadlane.

Raualinnas ootavad külastajaid sõjatehnika näitus, jalgrataste ala ja oma letiga on välja tulnud ka Eesti Spordimuuseum. Kell 12 ja kell 13 toimuvad Raualinnas amatöör-rammumeeste võistlus ning mini-rammumeeste võistlus.

Jõelinnas avatakse lisaks mitmetele käsitööliste õpitubadele ka korralik saun ning posijate telk. A. Le Coq’i Jõelaval esinevad täna Lõõtsavägilased, Innersound, Lenna ning õhtul korraldavad Kristjan Priks ja Toomas Valk mõnusa tantsuõhtu.

Toomkiriku varemetes avab end Starmani Toomelava, kus täna astuvad üles Jana Kütt Quintet, Duo Malva & Kirsipu, Weekend Guitar Trio ja Draamateatri kitarristid ning õhtul koostöös Klaaspärlimänguga DJ Nrike ja Sümfo-Reiv Kaera-Jaaniga. Südaööl avab end taaskord Starmani öökino, kus täna näidatakse Klaus Häro uut mängufilmi „Vehkleja”.

Pirogovi platsil on avatud esmakordselt Maitseelamuste linn, kus pööratakse tähelepanu kohalikule toorainele ning kvaliteettoidule. Kell 14 saavad kõik huvilised mõõtu võtta Hansa Burger Master’i võistlusel. Registreerida võistlusele saab kohapeal.

Loomulikult ei puudu suurest Hansa peost ka korralik Hansalaat, kus sel aastal on rekordiliselt palju kauplejaid. Hansalaada keskel, Pargilaval ja Raelaval, esinevad laadalistele paljud harrastusgrupid. Lisaks toimub veel palju põnevat: Teatri Kodus toimuvad Piret Pääri muinasjututoad, Hansalodi väljub regulaarselt Emajõele, Uues Õues saavad väikesed hansalised lastehommikul pannkooke süüa, lapsed saavad oma oskused proovile panna miniliikluslinnakus, tutvust saab teha pottseppade tööga, külastada Rändteatri Vaba Vanker etendust „Eestlaste muistne lugu”, proovida vibu laskmist ning saada uusi teadmisi Maailmatänavalt.

Tule juubelda koos meiega!