Raualinnas valitakse tänavu Rammumees

19. juulil 2012

Tänavuses Raualinnas, mis toimub Tartu Hansapäevade raames laupäeval, 21. juulil Tasku ümbruses, selgitatakse Rammumehe võistluse käigus välja tugevaim Raualinna külastaja.

Kell 14 algab Tasku Riia tänava poolsel küljel Rammumehe võistlus, kus võisteldakse neljal alal. Oma jõudu saavad osalejad näidata sangpommi rebimises, meremehekõnnil, hantlite eeshoidmises ning veoauto tõmbamises. Meremehekõnd sisaldab spetsiaalse 250 kg konstruktsiooni kandmist õlgadel kokku 40 meetrisel distantsil. Võitjaid ootavad auhinnad Tasku keskuselt ja A.Le Coq'ilt, kõik osalejad saavad võistluste järel keha kinnitada Ränduri Pubis. Võistlusele toimub eelregistreerimine info[No SpaM]@tasku.ee "> , registreeruda saab enne võistluste algust ka kohapeal. Veoauto tõmbamises saavad oma jõudu proovida ka pealtvaatajad.

Lisaks Rammumehe võistlusele saab tänavuses Raualinnas näha nii vana-autosid kui ka tuunitud ja ümberehitatud tänapäevaseid autosid. Muuhulgas saab näha endist Honda CRX, millel pole enam ühtegi originaalkereosa ning ka mootor pole endine. Autos helisüsteem, mis ületab ka väiksema kontserdi helivõimenduse mahu. 

Raskelt rauda ja meelelahutust on Eesti Spordimuuseumi väljapanekus. Kohal on 20. sajandi algusest pärit kangid ja tõstevahendid, saab endast vahvate kangide taustal või lausa võimsa Georg Lurichina pilti teha, toimuvad osavusmängud lastele ja raskushoide võistlused täiskasvanutele. Mitu meest tõstis näpule legendaarne Georg Lurich? Need ja teisedki küsimused saavad laupäeval Raualinnas vastuse.

 

Lisaks saab Tasku Riia tänava poolsel küljel ja Emajõe ääres näha jalgrattaid möödunud sajandi algusest, proovida jalgrattaga elektrit toota, meisterdada lastetelgis, näha raudskultuuride valmistamist, vahetada münte jpm. Noorimaid ootab Pikne MqQueeni batuut - hüppamismajas lustimise eest raha ei küsita. Avatud on Dorpati välikohvik, saab maitsta isetehtud jäätist Newtoni kohvikult ning osta värskeid smuutisid Boostbussist. Muusikat teeb Tamme Gümnaasiumi vilistlasorkester, päeva juhib Tarvo Krall.

 

Lisainfo:
http://www.tasku.ee/Uudised/Raualinn_on_taas_tulekul!

Raualinnas valitakse tänavu Rammumees
Toyota Supra