Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/np10642/domains/hansapaevad.ee/public_html/2012/index.php on line 45 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/np10642/domains/hansapaevad.ee/public_html/2012/index.php on line 51 Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np10642/domains/hansapaevad.ee/public_html/2012/index.php on line 123 Nädalavahetusel Tartus peetavale hansalaadale tuleb pooltuhat kauplejat

Nädalavahetusel Tartus peetavale hansalaadale tuleb pooltuhat kauplejat

19. juulil 2012

Tartu hansapäevadega seoses peetakse kahel päeval kesklinnas hansalaata, kuhu tänavu saabub ligi 500 kauplejat.

"See on viimaste aastate tavapärane kauplejate arv. Kauplejaid jagub Raekoja platsile, Küüni tänavale, Kaubahoovi parki, Jaani kiriku juurde, Lutsu tänavale ja Atlantise juurde Jõelinna. Uudsena on sel aastal laadaliste käsutuses ka Rüütli tänav, kuhu oleme kauplejaid soovinud paigutada juba ammu ja sel aastal sai see teoks.Rüütli tänaval asub ka esinemislava,“ rääkis ettevõtluse osakonna kaubanduse peaspetsialist Meeri Tensing.

Kauplejaid ja käsitöömeistreid tuleb Tartusse peaaegu igast Eestimaa nurgast - Haapsalust Narvani, Harjumaalt, Võrumaast Virumaani ja Setumaalt. Väga populaarsed on Tartu laadad ka lätlaste ja leedulaste seas, kes seegi kord on kohal oma erinäolise aiakeraamika, merevaigust ehete, linaste rõivaste,nahast ja karusnahast ning puidust käsitöötoodetega.

Laadal müüakse käsitööd, toidu- ja talukaupa. Käsitöömeistrid tutvustavad keskaegseid töövõtteid ja –viise, punuvad korve, valmistavad ehteid, samas saab lasta endast portree joonistada jmt.

Hansalaat on avatud laupäeval kell 10-20 ja pühapäeval kell 10-18. Hansapäevad kestavad Tartus 20.-22. juulini.